група 2-3 Технологія приготування їжі 19.10



Тема: "Характеристика та класифікація морепродуктів"

Завдання:  ознайомитись з темою та занотувати у зошити завдання (дивись нижче).

Довідковий матеріал (звідки брати інформацію): 

підручник В.С. Доцяк "Технологія приготування їжі з основами товарознавства" ст.141-144; або користуватися інформацією з блогу чи передивитись посилання на підручник:

 https://www.academia.edu/9613946/%D0%A2%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D1%97%D0%B6%D1%96_%D0%93_%D0%86_%D0%A8%D1%83%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%BE

     



 



Відповісти на тестові запитання (попередня тема) у таблиці: (переписати у зошити, відповісти, сфотографувати та надіслати за зручною для вас адресою:
natamiha77137549@gmail.com    -комп.
mihnata7711@gmail.com      -тел.
                                                     по вайберу на тел.: 0668739564  

До морепродуктів відносяться такі безхребетні мешканці морів -- молюски та ракоподібні. Цей вид продуктів містить в собі корисний білок, який трохи довше засвоюється організмом, чим наприклад білок риби, але для організму він більш цінний. Завдяки своєму складу та низькому вмісту жирів та вуглеводів морепродукти називають дієтичними продуктами, також їх використовують для різноманітних дієт.

Ще одною вагомою перевагою морепродуктів є велика кількість в них жирних та поліненасичених кислот, що природним чином знижують рівень холестерину в організмі а також захищають серцево-судинну систему від можливих приступів інфаркту чи інсульту. Продукти моря корисно їсти хворим на артрози і артрити, в кого є легеневі захворювання і проблеми з потенцією. морепродукт харчування обробка краб омар мідія

Варто мати на увазі, що деякі морепродукти можуть принести не користь, а шкоду для вашого організму. Так деякі види морських безхребетних вирощуються у спеціально створених для цього водоймах в тому числі з застосуванням синтетичних стимуляторів, хімічних барвників а також антибіотиків. Часте вживання «синтезованих» морепродуктів може спричинити серйозне захворювання, тому що шкідливі синтетичні речовини, що містяться в них, мають здатність накопичуватися та не виодитись з організму.

Обробка морепродуктів

Краби:

Великі морські раки масою 3-5 кг, надходять на підприємства громадського харчування у вигляді консервів. Перед приготуванням страв консервні банки розкривають, знімають папір і кісткові пластинки, відокремлюють цілі шматочки м'якоті. Використовують для приготування салатів, закусок і других гарячих страв. Відходи і втрати становлять 20 %.

Креветки:

Морські рачки до 15 см завдовжки, масою 75 г. М'ясо креветок, як і м'ясо крабів, -- джерело білка і мінеральних речовин. Креветки надходять свіжозамороженими, варено-охолодженими, а також консервованими. Морожені креветки розморожують на повітрі при температурі 18-20 °С протягом двох годин для того, щоб розділити блок на частини. Розморожувати повністю креветки не рекомендується, оскільки голови їх потемніють і погіршиться зовнішній вигляд. Використовують у натуральному вигляді, для салатів, закусок, перших і других страв, ними також оздоблюються рибні страви.

Омари і лангусти:

Найбільші ракоподібні масою 4-10 кг. На підприємства громадського харчування надходять свіжими, варено-мороженими, розібраними (шийки в панцері) і консервованими. Морожені ракоподібні варять у підсоленій киплячій воді (на 1 кг -- 2л води, 100 г солі, коріння петрушки, перець горошком, лавровий лист) протягом 15-20 хв. У гарячому вигляді відокремлюють м'ясо від панцера. Омари і лангусти використовують відвареними або смаженими, а з консервованих готують гарячі і холодні закуски.

Кальмари:

Це головоногі молюски з десятьма щупальцями, розміщеними навколо голови. Харчову цінність має м'ясо кальмарів (мантія) і щупальця. М'ясо кальмарів містить білки (17-21 %), до складу його входять усі незамінні амінокислоти, а також вітаміни В1 В12, РР. На підприємства масового харчування надходять нерозібрані морожені кальмари, а також у вигляді напівфабрикатів. Їх розморожують у холодній воді при температурі 20°С, потрошать, видаляють нутрощі, рогову порожнину й очі. Щоб відокремити плівку, кальмарів занурюють на 3-4 хв. у гарячу воду (65-70 °С), інтенсивно перемішують, потім промивають 2-3 рази у холодній воді. Щоб зменшити втрати, кальмари обшпарюють протягом 30 с. і промивають, при цьому м'ясо набуває рожевого забарвлення. Використовують для варіння. Варені кальмари нарізають на шматочки різної форми 1 вживають для приготування салатів, вінегретів, додають до начинок.

Морський гребінець:

Двійчастий молюск у черепашці. Їстівна частина -- мускул і мантія. Надходить на підприємства масового харчування свіжомороженим, вареним і консервованим. Його розморожують на повітрі при температурі 18-20 °С (блоки розкладають в один ряд і залишають на 1-1,5 год.). Потім морський гребінець ретельно промивають холодною водою, використовують для варіння. З морського гребінця готують холодні страви і закуски, перші, другі, смажені і запечені страви, начинки. При розмороженні відходи і втрати становлять 6 %.

Мідії й устриці:

Поширений двійчастий молюск. На підприємства громадського харчування мідії надходять живими в черепашках, а також варено-мороженими в брикетах і у вигляді консервів. Для приготування страв з живих і морожених устриць і мідій їх ретельно обчищають від водоростей і піску, промивають, потім гострим ножем розкривають стулки черепашок. Для перших страв м'ясо молюсків спочатку промивають, заливають холодною водою, доводять до кипіння, додають коріння петрушки, ріпчасту цибулю, сіль і варять на невеликому вогні 7-10 хв. Відходи і втрати становлять 83 %. Варені устриці подають до столу на одній із стулок черепашки, як на блюдці. Верхню стулку заздалегідь знімають, а молюск кладуть разом з другою стулкою у підсолену воду. Варено-морожені мідії розморожують у холодній воді або на повітрі і промивають. З них готують салати, холодні і гарячі закуски, начинки, перші страви. Свіжі живі устриці і мідії зберігають 3-5 год. при температурі 15-18 °С.

Трепанги:

Мають тіло циліндричної форми, вкрите короткими щупальцями, колючками (шипами). Смак м'яса трепангів нагадує смак хрящів осетрових риб. На підприємства масового харчування надходять трепанги сушені, морожені, консервовані. Сушені трепанги мають світло-коричневий колір, вкриті вугільним порошком, який використовують у процесі сушіння. Їх ретельно промивають теплою водою, щоб видалити порошок, потім заливають холодною водою і залишають для набухання на одну добу, 2-3 рази міняючи воду. В процесі набухання маса трепангів збільшується в п'ять разів. Після цього їх розрізають уздовж черевця, видаляють рештки нутрощів і варять 2-3 год. Використовують для приготування холодних страв, соусів, додають до перших і других страв, їх смажать, тушкують, запікають, використовують як начинки і гарніри до страв з риби і м'яса. Відходи і втрати становлять 6 %.

Морська капуста:

Водорість коричневого або темно-зеленого кольору. На підприємства масового харчування надходить сушеною, мороженою й консервованою. Сушену морську капусту обчищають від механічних домішок, замочують у холодній воді у співвідношенні 7:8:1 протягом 12 год. і промивають. Морожену капусту розморожують у холодній воді протягом 30 хв., а потім промивають. Сушену і морожену капусту кладуть у киплячу воду без солі (на 1 кг 2 л води) і варять протягом 2 год. при слабкому кипінні, поки не стане м'якою. Готову капусту зберігають у відварі до наступного дня. Відвар зливають, капусту заливають холодною водою і зберігають у холодильній шафі. Використовують для приготування салатів, вінегретів, соусів, перших страв, подають як гарнір.






























Відповісти на запитання: (переписати у зошити, відповісти, сфотографувати та надіслати за зручною для вас адресою:
natamiha77137549@gmail.com    -комп.
mihnata7711@gmail.com      -тел.
                                                     по вайберу на тел.: 0668739564  
Відповісти на  запитання у кросворді: (переписати у зошити, відповісти, сфотографувати та надіслати за зручною для вас адресою:
natamiha77137549@gmail.com    -комп.
mihnata7711@gmail.com      -тел.
                                                     по вайберу на тел.: 0668739564  


Ці виконані завдання  будуть вашим конспектом за данною темою.







Коментарі