група 1-5 Приготування змішаних напоїв 26.10

Шановні здобувачі освіти гр 1-5! Від сьогодні потрібно буде перейти до гугл класу, та приєднатися до групи, код гугл класу:    7vdn6ku

це обов'язково!!!!!!!!!! Ваше приєднання до класу будуть перевіряти!

Прізвища тих, хто не відповідає, не приєднується до класу та не виконує завдання будуть записані у загальний електронний звіт.

Тема: "Оригінальні коктейлі"

Завдання:  ознайомитись з темою та занотувати у зошити 

класифікацію оригінальних коктейлів, способи приготування та подачі оригінальних коктейлів.

Довідковий матеріал (звідки брати інформацію):

підручник:

 http://book4cook.in.ua/?p=93     (завантажте та користуйтеся), 

або користуйтеся інформацією з блогу.

Оригінальні коктейлі.

Оригінальні коктейлі — це "короткі напої", їх ділять на такі групи:

Ø Пуус-кава,

Ø Чампереллс,

Ø Кнікебайн,

Ø Краста,

Ø Фліпи,

Ø Смашіс,

Ø Зуум,

Ø Фраппе,

Ø Фрозен,

Ø Свізл.

Частина з цих напоїв розроблена в роз­ділах "Післяобідні коктейлі" і "Сау". Ці коктейлі виділені в групу оригіналь­них коктейлів тому, що від інших на­поїв вони відрізняються способом при­готування, оформленням, специфічни­ми компонентами, що входять до їх складу.

Коктейлі групи Краста.

Це коктейлі типу Сау, які оформляються цукровою "памороззю" (краста) на зовнішній час­тині келиха Сау. Так подають будь-який коктейль Сау, крім аперитивних. Коктейлі групи Краста готують у такій послідовності: спочатку келих оформля­ють цукровою "памороззю", потім на дно його опускають спіраль з цедри лимона або апельсина, складену у ви­гляді цілого плода. Окремо в шейкері з льодом готують коктейль типу Сау з обов’язковим використанням ароматич­ного модифікатора. Приготовлений кок­тейль обережно через фільтр шейкера вливають в оформлений келих Сау. Сервірують соломинками.

Вихід коктейлю не повинен перевершу­вати 50 мл на одну порцію.

 

Горілка-краста. Сироп лимонний або апельсиновий — 5,сік лимонний — 10,. горілка — 35, лікер Бенедиктин або Шартрез — 2 — 3 деша. В и х і л — 50.

 

Коктейлі групи Фліпи.

Це змішані напої (коктейлі), до складу яких входить ціле яйце або яєчний жовток, тому їх інко­ли називають "коктейлі з яйцем". Бать­ківщина фліпів — Північна Америка, де їх готували з підсолодженого гарячого пива, міцної спиртової основи, яйця та прянощів і споживали у гарячому виг­ляді. Тепер ці напої готують з підсолод­жуючого компонента (різні алкогольні та безалкогольні компоненти, що міс­тять цукор, — сиропи, лікери, мед), ос­нови (безалкогольні, середньо та міцноалкоголміі натуральні напої, а також їх поєднання) і дієтичних яєць. Як аро­матичний модифікатор використовують тертий мускатний горіх — для терпких фліпів і тертий шоколад, сухе какао — для десертних фліпів.

Приготування коктейлів групи Фліпи.

 Склянку міксера наповнюють на 1/2 льодом, вливають основу, яйце і солод­ку частину. Усі компоненти збивають протягом 30 с, потім виливають через фільтр у заздалегідь охолоджений бо­кал Сау місткістю до 250 мл. Зверху посипають сухим модифікатором або кладуть збиті вершки, або збитий бі­лок яйця.

 

Фліп Мускатний.

Сироп лимонний — 10,Мускат білий десертний — 40, яйця — 40, какао або шоколад тертий — 0,5, лід харчовий — 20. Вихід — 90..

 

Коктейлі групи Смаш.

Це освіжаючі міцноалкогольні змішані напої, що скла­даються з міцноалкогольної основи, со­ку свіжої кучерявої м’яти і солодкого компонента.

У класичному коктейлі Смаш як солод­кий компонент використовують лише натуральний сироп і одну міцноалко-гольну основу (горілку, коньяк, віскі, ром, бренді). Залежно від міцноалко­гольної основи можна приготувати кок­тейлі: Бренді-смаш, Віскі-смаш, Горілка-смаш, Коньяк-смаш, Ром-смаш. Приготування коктейлю Смаш.

У фар­форову ступку кладуть 2 — 3 гілочки свіжої м’яти, доливають солодкий ком­понент (сироп, лікер) і розтирають. Якщо свіжої м’яти немає, її можна за­мінити лікером М’ятний. Потім доли­вають міцноалкогольну основу і знову розтирають і розмішують. В охолодже­ний шейкер кладуть лід, вливають че­рез фільтр приготовлену суміш, інтенсивно збивають.

Коктейль наливають у келих Сау, гар­нірують різними фруктами і ягодами. Оформляють зацукрованою гілочкою свіжої м’яти (м’яту змочують у сиропі і опускають у цукрову пудру). Подають з соломинкою і ложечкою.

 

Коктейль Коньяк-смаш. Сироп натуральний — 10, коньяк — 40,м’ята кучерява — 2 — 3 гілочки, фрукти — 20. Вихід — 50/20.

 

Коктейлі групи Зуум.

Це специфічні міцноалкогольні змішані напої, які го­тують з меду, вершків (свіжих) і осно­ви. Мед перед приготуванням підігрі­вають на водяній бані до рідкої кон­систенції і охолоджують до кімнатної температури.

Приготування коктейлю Зуум. У зазда­легідь охолоджений шейкер кладуть лід (на 1/2 його об’єму), вливають мед і вершки, потім основу і Інтенсивно зби­вають. Після цього суміш виливають через фільтр в охолоджену коктейльну чарку. Зверху посипають тертим шоко­ладом. У коктейлі Зуум константою є вершки і мед, змінюється лише основа.

Коктейль Горілка-зуум.

Мед — 5, вершки — 10,горілка — 20, лікер Куантро — 15, шоколад тертий — 0,5. В и х і д — 50.

 

Коктейлі групи Фраппе.

Ці коктейлі подають обов’язково з льодом. До їх складу входить охолоджена чорна кава.

 Приготування коктейлю Фраппе. Ком­поненти збивають у шейкері з льодом, потім переливають у заздалегідь охо­лоджену і повністю заповнену льодом склянку Олдфешен або коктейльну чар­ку місткістю 75 мл. Подають з соломин­кою і чайною ложкою. Можна гарні­рувати збитими вершками.

 

 

Коктейль Фраппе М’ятний (Анісовий).

Кава чорна холодна — 40,лікер М’ятний або Анісовий — 10, лід харчовий. В и х і д — 50.

 

Коктейлі групи Фрозен.

Особливістю цієї групи коктейлів є те, що до їх скла­ду входить велика кількість охолодженого компонента у вигляді снігової маси (подрібненого льоду).

Приготування коктейлю Фрозен: ком­поненти з великою кількістю снігової маси закладають у міксер, де збивають доти, доки вся суміш не перетвориться в снігову алкогольну масу. Так можна подавати практично будь-який кок­тейль, крім тих, що містять емульгато­ри.

Рекомендують ці коктейлі в жарку пору року. Найпопулярнішим напоєм Фрозен є коктейлі типу Сау. Можна приготувати такі коктейлі цієї групи: Фрозен Дайкері, Фрозен Сау-зерн Комфорт Сау, Фрозен Оранж Блоссом, Фрозен ред Ліон. Коктейлі групи Свізл. Ці коктейлі від­різняються від інших тим, що їх готує сам відвідувач за допомогою спеціаль­ного інструмента, який має назву "свізл". Його виготовляють з металу, дерева, пластмаси у вигляді стержня з лопастями, які направлені догори під кутом.

 

Приготування коктейлів групи Свізл.

У келих Хайболл місткістю 250 мл бармен кладе лід на 1/2 об’єму його, вливає всі компоненти, а потім подає келих відві­дувачу, який збиває напій за допомо­гою інструменту "свізл". Для цього він опускає лопасті у напій, стержень затискує між долонями і покручує інстру­мент доти, доки він не стане пінистим..

З ромом або джином добре поєднуєть­ся сік лайма, з іншими дистилятами — лимонний сік.

До коктейлів з ромом додають сироп Оржа або Фалернум, а з віскі — лікер Шартрез.

 

Коктейль Ром-свізл.

Сироп Оржа — 5, сік лайма — 10, ром Ямайський — 35, Ангостура — 2 — 3 деша, м’ята свіжа — 2 — 3 гілочки, фрукти — 20. Вихід — 50/20.

 

Коктейлі групи Шейк.

Вони складають­ся з тих самих компонентів, що й кок­тейлі Сау, лише з іншим пропорційним відношенням між ними. Ароматичні модифікатори та емульгатори не дода­ють.

Готують коктейль Шейк у шейкері з льодом і подають в коктейльній чарці. Соломинкою не сервірують. Рекомен­дують чоловікам, оскільки це міцний напій.

Коктейль Старка-шейк.

Лікер Шартрез — 5, сік лимонний — 5, настоянка Старка — 40. В и х і д — 50.

Ван Гог

Це коктейль-палітра. В бокалі - бурбон з сидром. Окремо додаємо: лимонний фреш, апельсиновий сироп та буряковий шраб. Можна доливати і лиш один з інґредієнтів, але наш бармен рекомендує заливати усі три і добре перемішати - так точно смакуватиме.


Клавер Клаб

Якщо ти не знаєш, що запропонувати дівчині - порадь цей напій. Це сауер на джині - він дуже ніжний і смачний. Подаємо в невеликій ванночці.


Кусто

Коктейль в акваріумі з живою рибкою. Одразу зазначимо - жодна рибка не постраждала. Ми використовуємо посуд з подвійним дном, щоб температура води для рибки залишалась стабільною.

Коктейль - дуже легенький з ноткою яблука та імбиру. Такий собі одночасно літній та зимовий коктейль.

Личаків

Це сауер-коктейль. Легенький, - рекомендуємо і тим, хто любить солодкі коктейлі. Подаємо в лампадці, зі спецефектами. Смак і подача здивують.

Фраппе (Frappe)

18 октября 2018
фото кофейного напитка фраппе

Фраппе – чёрный кофе с пенкой, взбитый со льдом. Существует множество рецептов, в напиток добавляют сахар, молоко, сливки, мороженое, ликёры, сиропы, пряности, даже кока-колу. Фраппе обязательно взбивают, этим он отличается от всех других разновидностей айс кофе.

История возникновения кофе фраппе

По-французски frappé означает «битый». Так ещё в XIX веке называли напитки с колотым льдом, в том числе и кофейные. К примеру, кофе со льдом и мороженым именовали «фраппе а-ля глясе». Постепенно у слова frappé появилось ещё одно значение – «охлаждённый».

Но напиток, который мы сегодня знаем как фраппе, родился 7 октября 1957 года на Международной ярмарке в Салониках. Компания Nestle презентовала там шоколадный порошок, который легко растворялся даже в холодном молоке. Во время перерыва сотрудник фирмы, Димитрис Вакондиос, попытался приготовить кофе, но нигде не нашёл кипятка. Отчаявшись, Вакондиос просто смешал в шейкере растворимый кофе Nescafe и сахар, залил холодной водой и хорошенько встряхнул. В результате получился холодный кофе с пышной пенкой.

Возможно, если бы выставка проходила в какой-нибудь северной стране, на происшедшее никто бы не обратил внимания. Но в Греции прохладительные напитки жизненно необходимы. Кофе, который можно быстро приготовить и не требуется специально охлаждать – настоящая находка как для барменов, так и для посетителей. Для того, чтобы ещё более снизить температуру напитка, в него стали добавлять колотый лёд. Название для нового вида кофе позаимствовали у французов.

Димитрис Вакондиос фото
Создатель рецепта фраппе Димитрис Вакондиос

Администрация Nestle не могла не оценить открывавшихся перспектив. Благодаря рекламе фраппе моментально вошёл в моду. Этот способ приготовления растворимого кофе стал основным в Греции. В 1979 году кофе фраппе был признан национальным греческим напитком.

Различают 3 вида греческого фраппе:

  • гликос (glykós, γλυκός) – сладкий: 2 ч. л. кофе и 4 ч. л. сахара;
  • метриос (métrios, μέτριος) – средний: 2 ч. л. кофе и 2 ч. л. сахара;
  • скетос (skétos, σκέτος) – простой: 2 ч. л. кофе, без сахара.

Классический греческий фраппе готовят исключительно из растворимого кофе. Больше ни в выборе ингредиентов, ни в способе приготовления стандартов нет. Иногда фраппе взбивают вместе со льдом, в других случаях взбитым кофейным коктейлем заливают кубики льда.

Фраппе с водой и молоком называют фрапогало (φραπόγαλο, frapógalo). На Кипре в фрапогало добавляют лишь чуть-чуть воды, для взбивания пенки, остальная жидкость – молоко, причём чем жирнее, тем лучше. В некоторых кофейнях фраппе или фрапогало подают с мороженым.

фото холодного кофе с молоком
Фраппе с молоком

Существует и вариант, когда кофе со льдом не взбивают, а перемешивают ложкой, из-за чего он приобретает немного другую текстуру. Такой кофе называют κουταλάτος (koutalatos) – «корабельный»: способ приготовления изобрели моряки.

Туристы, побывавшие в Греции, привозили с собой и рецепт полюбившегося кофе. Но после Олимпийских игр 2004 года фраппе стал популярен во всём мире. Правда, в разных странах в рецепт напитка внесли коррективы:

  • в Болгарии вместо воды часто используют кока-колу;
  • в Сербии фраппе называют hladan nes и подают с молоком, мороженым и взбитыми сливками;
  • в Дании воду заменяют холодным молоком.

В последнее время в Европе приобрёл популярность фраппе на основе эспрессо (одинарного или двойного). В Италии словом фраппе именуют молочный коктейль. Растворимый кофе итальянцы не особо жалуют. Напиток, аналогичный греческому фраппе, но на основе натурального кофе, по-итальянски называется granita al caffè.

В северо-восточных штатах США, где живёт много выходцев из Италии, молочный коктейль называют frappe (на английский манер – «фрап»). В 80-х годах XX века в бостонской кофейне Coffee Connection изобрели напиток фраппучино (frappuccino), который представляет собой молочный коктейль, смешанный с кофе и ледяной крошкой.

Когда сеть кофеен Starbucks в 1994 году приобрела Coffee Connection, то унаследовала и оригинальный рецепт. Теперь в кофейнях этой сети по всему миру подают фраппучино – по сути, тот же фраппе, но не с колотым льдом, а с ледяной крошкой. Starbucks также продаёт расфасованный в бутылки фраппучино без льда. В кофейные напитки добавляют не Nescafe, а сублимированный кофе Via, по вкусу и аромату максимально приближенный к натуральному.

Выбор ингредиентов для фраппе

Главная изюминка фраппе – высокая пенка. Самая пышная и устойчивая пенка получается в кофе, лишённом масел. Поэтому лучший вариант для приготовления кофейной основы фраппе – порошковый или гранулированный растворимый кофе. Немного сложнее взбить сублимированный кофе, но если фраппе готовят без молока, этот вид растворимого порошка предпочтительнее.

В дорогих кафе фраппе готовят на основе одинарного или двойного эспрессо. Такой напиток вкуснее и полезнее, но пенка на нём далеко не так устойчива, как на растворимом кофе.

В домашних условия фраппе делают из двойного эспрессо или из 50 мл кофе, сваренного в турке. Кофе, приготовленный во френч-прессе или пуровере, не подойдёт: у него нет пенки. Поскольку для приготовления фраппе требуется совсем немного натурального кофе, его не имеет смысла охлаждать: лучше сразу смешать с холодной водой или молоком. Для фраппе нужна мягкая бутилированная вода, с минерализацией от 75 до 250 мг/л.

В Греции к фраппе любят добавлять концентрированное (сгущённое без сахара) молоко. Оно обладает лёгким карамельным привкусом. При смешивании с тающим льдом концентрированное молоко восстанавливается до обычного. Концентрированное молоко можно заменить обычным, жирностью больше 2,5%, или 10%-ми сливками. Обезжиренное молоко использовать не стоит: у фраппе будет слишком водянистый вкус.

Если в напиток добавляют мороженое, лучше брать пломбир. Взбитые сливки для украшения могут быть как натуральными, так и растительными, хотя фраппе с натуральными сливками вкуснее.



Коментарі